Üritused

DOCPOINTI LOENG-ÕPITUBA:
Ksenija Ohhapkina
R 27.01 kl 11:00-13:30
BFMi kinosaal (Narva mnt 27)

Sel aastal annab DocPoint Tallinna raames BFMi üliõpilastele külalisloengu filmi „Tule tagasi vabana“ režissöör Ksenija Ohhapkina.
Peterburi dokumentalist Ksenija Ohhapkina tegi Tšetšeenia mägikülast dokumentaalfilmi, mis võitis IDFA žürii eripreemia. Žürii põhjendas oma otsust nii: „Olime eriliselt liigutatud tagamaid avavast ja empaatiat tekitavast operaatoritööst selles filmis, mis ei lähtu konkreetsest loost.“ Ksenija jagab kogemusi sellest, kuidas töötada võõras keskkonnas, leida üksteisemõistmine operaatoriga ja luua klassikalise narratiivse struktuurita film.

Etteregistreerimisega info@docpoint.ee (piiratud arv kohti)

AVALIK ARUTELU:
pärast filmi “Minu sõber Boriss Nemtsov”
L 28.01 kl 15:30
Kino Artis (Estonia pst 9)

Koostöös Avatud Eesti Fondiga toimub laupäeval, 28. jaanuaril pärast Zosja Rodkevitši vahetu ja siira dokumentaalfilmi “Minu sõber Boriss Nemtsov” linastust avalik arutelu, milles osalevad värskelt Nižni Novgorodist Eestisse kolinud noored ajakirjanikud ja muusikud Ksenja ja Stanislav Smirnov ning keskkonnaaktivist, Boriss Nemtsovi kauaaegne sõber ja võitluskaaslane Jevgenia Tširikova. Vestlusringi modereerib Marianna Kaat.
NB: Arutelu toimub vene keeles.

KONTSERT:
Robert Jürjendal ja Kaido Kirikmäe
L 28.01 kl 18:00
Disaini- ja Arhitektuurigalerii (Pärnu mnt 6)

Esmakordselt DocPoint Tallinna ajaloos pühendame eraldi tähelepanu ka filmimuusika autorile. Nimelt on kahe festivali raames Eestis esilinastuva filmi, “Tule tagasi vabana” ja “Naine ja liustik” helimaailma loonud äsja ERRi Aasta Muusikuks nimetatud kitarrikunstnik ja helilooja Robert Jürjendal.
Koos ambientmuusiku Kaido Kirikmäega toetub nende muusikaline koostöö ennekõike vahetule spontaansusele ja improvisatsioonile. Kindlasti leiavad kontserdil oma tee muusikasse ka mõningad filmidest tuttavad elemendid, kõlad ja teemad, ning Kaido Kirikmäe lisab sellele oma minimalistlikult tundliku maailma.
Kontsert toimub galeriis ümbritsetuna valguskunstnik Tõnis Vellama näitusest “Tule Valges”.

Sissepääs vaba

DOCPOINTI ÕHTUNE VÖÖND:

Holden & Stellur | DocPoint Afterparty
N 26.01 kl 23:00
Paar Veini (Sauna 1)
Vt ka FB Event

Spetsialistide ÖÖ | DocPoint Afterparty
R 27.01 kl 23:00
Must Puudel (Müürivahe 20)

Kristopher Luigend
Kaarel Valter
Kersten Kõrge
Johann 3000
Vt ka FB Event

Sissepääs 5 €

Muusikat DocPoindi korraldajatelt!
L 28.01 kl 23:00
Kohvik August (Väike-Karja 5)

Sissepääs vaba