Programm

Lühifilmide seanss

Uudistestuudio / Because The World Never Stops. Studio 5
Rež Maximilien Van Aertryck, Axel Danielson
Rootsi 2016, 10 min

Vaadates otseülekandes õhtust uudistesaadet, paistab see autoriteetne ja glamuurne. Kui aga kaamera kümmekond minutit enne saate algust käima panna, avaneb seal väga koomiline ja ootamatu vaatepilt.

Elutuba / Alla bara längtar / Livingroom
Rež Martina Carlstedt
Rootsi 2016, 29 min

Elutuba on vägagi Ulrich Seidli käekirja meenutav groteskne ja omas võtmes koomiline dokk Rootsi pensionäridest, kes oma rikkalikes elutubades vaatavad tagasi elatud elule ja vaagivad suhteid vastassugupoolega. Moodustub dekadentlik peegeldus hääbuvast heaoluühiskonnast ning naerma ajavatest esimese maailma probleemidest.

Eeskoda teispoolsusesse / After Life
Rež Prisca Bouchet, Nick Mayow
Uus-Meremaa 2016, 15 min

Sõltumata sellest, kas uskuda paradiisi, põrgut või hoopis nirvaanat, on matusebüroo just see eeskoda, mille kaudu jõutakse teispoolsusesse. Uus-Meremaa dokk näitab neid igapäevaseid ja argiseid tegevusi, mis toimuvad asutuses, kuhu keegi vaevalt et vabatahtlikult jõuda sooviks, kuid mis on sellele vaatamata väga vajalikud.

Lähedus / Więzi / Close Ties
Rež Zofia Kowalewska
Poola 2016, 18 min

45 aastat kooselu on tõsine saavutus. Barbara ja Zdzisław võiksid selle üle väga uhked olla, kui seda ei segaks asjaolu, et mees putkas kaheksa aasta eest armukese juurde elama. Nüüd on kõrges eas Zdzisław oma kalli abikaasa juures tagasi, kuigi Barbaral on selle pärast endiselt okas hinges. Jageledes argiküsimuste üle ning vaevatuna minevikupahandustest lähevad nad vastu oma tähtsale aastapäevale. See armas lugu, mis on jõudnud Oscari lühidokkide shortlisti, näitab, et armastus ja lähedus on olulised ka kõrges eas.

Filipp Kruusvall

  • Vanusepiirang: null

Linastub:

  • Kino Artis, saal 2: Laupäev 28.01 - 13:30